Smf Tür Forumlara Tek Üyelikle Erişim

Deneyin Amacı; İnternet kullanıcılığının yaygınlaştığı günümüzde aranılan herhangi bir şeyi bulmak kolaylaştı. Bilgi “forum” adını verdiğimiz sitelerle çok hızlı yayılmaya başladı. Fakat, birçok forumun da  vereceği bilgiyi ücretsiz üyeliğe dayandırması üyelik işlemlerini zorunlu hale getirdi. Bunun sonucunda insanı canından bezdiren üyelik işlemleri ortaya çıktı.Kısacası sorunumuz, bilgiye ulaşmak için her seferinde tüm forumlara üye olmaktı.

Sorunumuzu nasıl çözebileceğimizi düşündük. Aklımıza şöyle bir yol geldi: Biz, eğer bir seferde birden çok foruma üye olursak sorunumuz azalır.

Bunun üzerine bir  forum olan “SMF” türünde üyelerin ortak kullanımıyla ilgili bir yol aklımıza geldi.Yani projemize katılan sitelerin bundan önceki üyeleri oluşturulan ortak veritabanına aktarılacak ve bundan sonra gelecek olan üyeleri de otomatik olarak eklenecek.Böylece üyeler projeye katılan tüm siteler için ortak olacaktı. 

Bunun için bize SMF kaynak kodu,PHP ve MYSQL bilgisi gerekiyordu.Bunun üzerine çalışmalara başladık ve projemizi gerçekleştirdik. 

İki adet demo site kurduk.Bir de web sitesi açarak proje hakkında bilgilendirme ekledik.Demomuzu da buraya yerleştirdik.Bundan sonra yapmamız gereken şeyler ise uygun bir host bulup projeye katılacak olan siteleri buraya yerleştirmekti.Sonuçta aradığımız niteliklerde güzel bir host bulduk.Ve son aşama olan SMF forum yöneticileriyle görüştük.

 Hem forum yöneticileriyle hem de internet kullanıcılarıyla yaptığımız görüşmeler sonucu anladık ki sadece bizim değil herkesin böyle bir sorunu varmış.

 Projemiz şu anda başarıyla çalışıyor ve gerek site yöneticileri gerekse üyeler sistemden son derece memnunlar 

Şu anda sisteme yeni siteler eklemeye çalışıyoruz.

Hazırlayan Öğrenci/ler        : Muhammed Fatih İNANÇ / Can YILDIRIM

Danışman Öğretmen/ler      : Halil TÜRKAN / Necla ÖNCEL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir