Google Bilim Fuarı 2012

 

 

 

 

 

13-18 yaş öğrencilerin fen, matematik, teknoloji alanlarında projeleriyle katılacağı proje yarışması ve bilim fuarı 12 Ocak 2012 tarihinde başladı. 

PROJEOKULU is an affiliated education organization of GOOGLE SCIENCE FAIR in Turkey. PROJEOKULU, GOOGLE Bilim Fuarı Türkiye temsilcisidir. Fuarın Türkiye’deki reklam, tanıtım, duyurularından sorumludur. Proje Okulu başvurmak isteyenlere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Dünyanın  en büyük online proje yarışması Google Bilim Fuarı 2012’de öğrenciler müthiş burslar alacak, staj imkanlarına kavuşacak.Öğrenciler, Google Global Science Fair 2012′ ye bireysel başvuruda bulunabilecekleri gibi 2’li ya da 3’lü gruplar halinde de katılabilecekler. CERN, LEGO Group, National Geographic ve Scientific American tarafından da desteklenen yarışmada başarı sağlayan birey ya da takımları on binlerce dolar değerinde burslar, geziler, google chrome notebook, android telefon, degi abonelikleri ve proje yarışmasının ortakları tarafından ayrıca verilecek ödüller bekliyor.

Katılabilmek için 13 – 18 yaşlar arasında ve bir okulda tam zamanlı eğitim alıyor ve bir Google hesabına sahip olmak gerekiyor.Öğrenciler, tasarladıkları projeyi test edilebilir bir şekle dönüştürmekle yükümlü olacaklar. Öğrenciler, deneyimlerini, 2 dakikalık kısa bir video ile online ortama aktarabilecekleri gibi, isterlerse 20 slaytlık bir sunum şeklinde de paylaşabilecekler.

Yarışmadaki projeleri değerlendirecek jüride robot yarışmalarıyla bilinen FIRST LEGO kurucusu Dean Kamen, National Geographic’ten Spencer Wells, Nobel ödüllü Kary Mullis ve internetin babası olarak görülen Vint Cerf bulunuyor.

Yarışmanın son başvuru tarihi 1 Nisan 2012.

Yarışmayla ilgili detaylı sayfalara ulaşmak ve başvuru yapmak için

Google Bilim Fuarı Anasayfa

Google Bilim Fuarının tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

{youtube}LWiuUC9RDhY{/youtube}

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir