First Lego Ligi Nedir

FLL Nedir ?

FLL (First Lego League) FIRST (Foundation For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ve LEGO® firmasının ortaklığından doğmuş, çocuklar için oluşturulmuş uluslararası bir programdır. Bu programa 9 ila 16 yaş grupları arasındaki çocuklardan oluşan takımlar katılabilir.

Her takım 4 ila 10 kişiden oluşur. Takımlar oluşturulurken ekip kurma, problem çözme, yaratıcılık ve analitik düşünme gibi konular dikkate alınır. FLL her Eylül ayında, yeni hands-on robotics tasarımları ve bilimsel deneyler yapmaya dayanan sezon hedefini takımlara ilan eder.

FLL vizyon ve misyonu

FLL, farklı konularda, çocukların kendi teori ve çözüm yollarını hayata geçirmelerine imkan sağlar. Çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmeye yönelik, öğretici bir serüven yaşatmak FIRST LEGO Ligi programının misyonunu oluşturur.

Bizler, çocuk doğasının meraklı, hayal gücü yüksek, yaratıcı yönlerinin, ihtimalleri ve çözümleri saptamada önemli nitelikler oluşturduğuna inanmaktayız. Çocukları, bu nitelikleri aşama kaydeden olumlu bir aktivite dahilinde (FIRST LEGO Ligi gibi) keşfetme ve geliştirme konusunda yüreklendirmek, onların öğrenmelerine, gelecekte ise bilim ve teknoloji konusunda olumlu bir yaklaşım geliştirmelerine önayak olmak ana hedefimizdir.