2011 Google Bilim Fuarı

13-18 yaş öğrencilerin fen, matematik, teknoloji alanlarında projeleriyle katılacağı proje yarışması ve bilim fuarı 11 Ocak 2011 tarihinde başlıyor. Proje Okulu, Google Bilim Fuarının Türkiyede’ki tek temsilcisi ve resmi eğitim kuruluşu olarak seçildi.

PROJEOKULU is an affiliated education organization of GOOGLE SCIENCE FAIR in Turkey. PROJEOKULU, GOOGLE Bilim Fuarı Türkiye temsilcisidir. Fuarın Türkiye’deki reklam, tanıtım, duyurularından sorumludur. Başvurmak isteyenlere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Google Bilim Fuarı dünyanın en büyük online proje yarışması olacak. Öğrenciler müthiş burslar alacak, staj imkanlarına kavuşacak.Öğrenciler, Google Global Science Fair 2011’e bireysel başvuruda bulunabilecekleri gibi 2’li ya da 3’lü gruplar halinde de katılabilecekler. CERN, LEGO Group, National Geographic ve Scientific American tarafından da desteklenen yarışmada başarı sağlayan birey ya da takımlara Galapagos’a 10 günlük seyahat, 50 bin dolar değerinde Google bursu hediye edilecek.

Katılabilmek için 13 – 18 yaşlar arasında ve bir okulda tam zamanlı eğitim alıyor ve bir Google hesabına sahip olmak gerekiyor.Öğrenciler, tasarladıkları projeyi teste edilebilir bir şekle dönüştürmekle yükümlü olacaklar. Öğrenciler, deneyimlerini, 2 dakikalık kısa bir video ile online ortama aktarabilecekleri gibi, isterlerse 20 slaytlık bir sunum şeklinde de paylaşabilecekler.

Yarışmadaki projeleri değerlendirecek jüride robot yarışmalarıyla bilinen FIRST LEGO kurucusu Dean Kamen, National Geographic’ten Spencer Wells, Nobel ödüllü Kary Mullis ve internetin babası olarak görülen Vint Cerf bulunuyor.

Yarışmanın son başvuru tarihi 4 Nisan 2011.

 

Yarışmayla ilgili detaylı Türkçe sayfalara ulaşmak ve başvuru yapmak için

Google Bilim Fuarı Anasayfa

Google Bilim Fuarının tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

{youtube}Z7oJfK4E7RY{/youtube}