TÜBİTAK Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

1969 yılından bu yana her yıl düzenlenmekte olan “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması” kapsamında 12 Bölge merkezine (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun ve Van) yapılan toplam 5.111 proje başvurusufarklı üniversitelerde görevli öğretim üyelerinin oluşturduğu jürilerce değerlendirildi ve değerlendirmeler sonucunda belirlenen 1.096 proje 29-31 Mart 2011 tarihleri arasında 12 Bölge Merkezinde sergilendi. Bölgelerde sergilenen projeler arasından 182 proje Ankara’da yapılan Final Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Yarışmada dereceye giren projeler, 17 Mayıs 2011 tarihinde M.E.B. Şura Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Ödül törenine Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet AYDIN ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket YETİŞ’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

2011 yılında Final Yarışması’nda sergilenen 182 proje arasından 82 proje ödül kazandı. Ödül alan projelerin listesini görmek için tıklayınız.

Ayrıca “Drosophila Melanogaster’in Yaşam Döngüsünün Üç Evresinde (Embriyo-Larva-Ergin) Y Kromozomu Etkinliğinin Araştırılması” adlı projeleriyle Berşan ÖZCAN, “Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü”ne layık görüldü.

Dereceye giren proje sahibi genç araştırmacılarımızı kutluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir