TÜBİTAK İstanbul Asya Sonuçları

 

 

2011 yılı Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi:  29 Mart – 31 Mart 2011.

2011 yılı Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Ödül Töreni: 1 Nisan 2011.

2011 yılı Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Ankara Final Yarışması: 13 – 15 Mayıs 2011.

2011 yılı Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Sergi aşamasına katılacak projelerin listesi ilan edilmiştir. Sergiye katılacak projelerin okullarına gerekli belgeler gönderilmekte olup formların birer elektronik kopyasını (Form 1, 2 ve Form 3) da bu sayfadan indirebilirsiniz. Sergiye katılacakların aşağıdaki açıklamaları okuması önerilir:

DİKKAT…

ÖNEMLİ NOT: 1-) Sergiye katılacak her Projeye 90cm x 150cm iki adet pano verilecektir.

2-) Sergi 29 Mart-31 Mart günleri saat 09:30 ile 16:30 arasında herkese açık olacaktır. 

SERGİ’YE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR :

1-    Proje Sergisi 29 Mart 2011 Salı günü başlayacak ve 1 Nisan 2011 Cuma günü saat 11.00’de yapılacak kapanış ve ödül töreni ile sona erecektir. 

2-    Yarışmaya davet edilen her projenin proje raporu, özeti ve planını içeren 1 adet CD, Taahhütname, Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyan Formu, Öğrenci Bilgi Formu ve her öğrenciye ait 1 adet vesikalık fotoğrafın 7 Mart 2011 günü saat 17:30’a kadar Bölge Koordinatörü’ne gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihe kadar istenilen belgeleri göndermeyenlerin sergiye katılmayacakları varsayılacaktır. 

3-    Sergilenmesi uygun görülen projeler sergi süresince jüri üyeleri tarafından incelenecek ve bunları hazırlayan öğrencilerden jüri üyeleri sözlü sunum isteyecektir. Jüri üyelerine yapılacak sunuş için projeksiyon cihazı ve bilgisayar Koordinatör tarafından sağlanacaktır. Gerekli olan diğer teçhizatlar ise yarışmacılar tarafından getirilecektir. Jüri değerlendirmeleri sonucunda Final Yarışmasına katılacak “Finalist” projeler belirlenecektir.

4-    Değerlendirmenin birinci aşaması için projenizi panoya asılabilecek ve sergiyi gezenlerin ilgisini çekecek, kolayca anlamalarına yardımcı olacak şekilde düzenlemeniz ve hazırlıklarınızı tamamlamış olarak sergiye gelmeniz gerekmektedir. 

5-    İnsan sağlığına zarar verebilecek kimyasal, biyolojik, yanıcı ve patlayıcı malzemeler projeniz ile ilgili olsa bile sergiye kesinlikle getirilmeyecek ve 28 Mart 2011 günü projenizi sergiye hazırladıktan sonra Bölge Koordinatörü tarafından görevlendirilen kişilere standınızın uygunluğunu onaylatmanız gerekmektedir. 

6-    Sergiye bölge merkezi dışından katılacak öğrencilerin, merkeze geliş-dönüş otobüs veya tren (yataklı hariç) ücretleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Ödemenin yapılabilmesi için geliş biletinizin yanınızda olması gerekmektedir. Sergi süresince tüm öğrenciler Bölge Koordinatörünün belirleyeceği yerde konaklayacaklardır. Konaklama ve yemek giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. (TÜBİTAK yalnızca öğrencilerin ve okul müdürlüğü tarafından belirlenen her proje için bir öğretmenin yol, konaklama ve yemek ücretlerini karşılayacaktır.) 

7-    Öğrenciler yarışma süresince yetkililerinin vereceği talimatlara uymakla yükümlüdür. 

Prof. Dr. Fethi ÇALLIALP

Doğuş Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi

Matematik Bölümü, H Blok

Zeamet sokak, ACIBADEM

KADIKÖY/İSTANBUL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir