MEB Uluslararası Robot Yarışması Genel Kurallar

4. ROBOT YARIŞMASI GENEL KURALLARI

1) 6-7 Mayıs 2010 tarihlerinde dördüncüsü yapılacak olan robot yarışmasına Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren resmi ve özel üniversitelerin ve ortaöğretim seviyesindeki okulların öğrencilerinden oluşan gruplar katılabilecektir. Ancak yüksek öğretim öğrencileri okullarından gerekli izni almaları kaydıyla bireysel olarak da katılabilirler. (Doktora ve Yüksek lisans öğrencileri bu yarışmalara katılamazlar.)

2) Yarışma;

a) Temalı Robot Yarışması,>>> (Tema: 2010 Türkiye’de Japonya Yılı)

b) Çizgi İzleyen Robot Yarışması, >>>

c) Sumo Robot Yarışması,>>>

olmak üzere toplam 3 kategoride yapılacaktır.

3) Her bir kategori için katılımcı gruplar en fazla 4 öğrenciden oluşabilir.

4) Yarışma grupları sadece öğrencilerden oluşabilir. (Üniversite öğrencilerinden oluşan gruplarda en fazla 1 öğretim görevlisi/öğretim üyesi, lise seviyesinde yarışmalara katılan gruplarda ise en fazla 1 öğretmen ekip sorumlusu pozisyonunda olabilir),

5) Başvurular, http://etogm.meb.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapılmıştır. Ayrıca söz konusu formların birer çıktısı alınarak yetkili amir/amirlerce imzalanıp en geç 30 Nisan 2010 tarihine kadar postayla; Millî Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Atatürk Bulvarı No:98 Merkez Bina 1. Kat A Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara adresine gönderilecektir. (Önemli NOT: Bu formun yarışmaya müracaat eden her bir robot için ayrı ayrı doldurulması zorunludur.)

6) Başvuru kaydı yapılan robotlar için  26-30 Nisan 2010 tarihleri arasında başvuru sahipleri bilgilerini güncelleyebilecek, yarışmaya kesin katılımlarını internet üzerinden(http://etogm.meb.gov.tr) onaylayacaklardır.

7) Yarışmacı ekiplerin iaşe-ibade, konaklama ve yol masrafları kendilerine aittir.

8) Yarışmalara katılan ekip üyelerinin yarışmaların yapılacağı 2 gün için verilecek olan öğle yemekleri, Yarışma Organizasyon Komitesince karşılanacaktır.

9) Yarışmalar esnasında doğabilecek anlaşmazlıklar Teknik Komite tarafından karara bağlanacaktır.

ÖDÜLLER:

Her üç kategoride 1., 2., ve 3.’ye Plaket ve Sertifika verilecektir.

 

 

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için;

Zehra ADIYAMAN -MEB-ETOGM (Şube Müdürü)

Tel: 0312 413 18 65    e-mail: zadiyaman@meb.gov.trserefarslan1972@hotmail.com

Yücel YÜKSEL-MEB-ETOGM (Daire Başkanı)

Tel: 0312 418 69 72            e-mail: yyuksel@meb.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir