Projeler için gerekli malzemeleri nasıl temin edebilirsiniz

Projeler için gerekli malzemeleri nasıl temin edebilirsiniz?

 

Kendimiz Yapalım köşesinde yayınlanan projeler için gerekli elektronik malzemelerin tamamı ülkemizde kolaylıkla bulunabilmektedir.

 

Direnç, LED, kondansatör gibi temel elektronik malzemelerini her elektronikçide bulmak mümkün. Fakat bazı entegreler, PIC mikro denetleyiciler, bobin, display, RGB LED, parlak LED çeşitleri, güneş paneli, Peltier gibi malzemeler her ilde bulunmayabiliyor. Bu tür özel malzemeleri büyük şehirlerdeki elektronikçilerden sipariş etmek gerekiyor. Örneğin, Ankara’da Ulus-Konya sokak, İstanbul’da Karaköy elektronikçiler çarşısı ve Selanik pasajı bunlar arasında. Tanıdık kişiler yardımıyla buralardaki firmalardan malzeme aldırabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz ildeki elektronik firmaları aracılığıyla il dışından malzeme getirtebilirsiniz.

 

Bir diğer yöntem ise internet yoluyla sipariş vermek. Günümüzde çoğu elektronik firmasının bir web sayfası bulunuyor. Google arama motorunda uygun anahtar kelimeler ile arama yapıldığında bu firmaların internet adreslerine kolayca ulaşılabiliyor. Bazı firmalar, malzeme stok bilgilerini ve fiyat listelerini de web sayfalarında yayınlamaktalar. Böylece aranan elektronik malzemenin firmada olup olmadığı kolayca öğrenilebiliyor.

 

Firma isimlerine yönelik genel bir arama yapmak için, “elektronik malzeme” veya “elektronik malzeme satışı” gibi anahtar kelimeler yazılabilir. Arama sonuçları için tıklayın