Google’dan Doğan Siteler

Google görsel arama özelliğinin diğer resim arama motorlarına göre önemli iki üstünlüğü mevcut. Arama motoru her gün daha da akıllı bir hale gelirken, internetin en büyük veri tabanında çalışıyor. 

Google görsel araması, web sitenizde kullanacağız resimleri bulmak dışında, yaratıcılığınızı teşvik eden, ilham verici bir araç da olabilir.

Bu yazımızda sizinle Google görsel aramalarını farklı yaratıcı şekillerde kullanan, eğlenceli olmasının yanında ilham veren 5 projeyi sizlerle paylaşıyoruz.

1. Dreamlines

Dreamlines, şu an olduğundan daha fazla ilgiyi hak eden ilginç bir proje. İlham almak istediğiniz konuyu girin ve aracın sizin için oluşturacağı “sürekli değişen belirsiz resimlerden oluşan” gösteriyi izleyin. Araç, resimleri bulmak için Google Images’i kullanıyor ancak gerçek resimleri göstermiyor.

Dreamlines web sitesi

Montage-a-Google ve Guess-the-Google

2. Montage-a-Google

Montage-a-Google ise Google’ın görsel aramasını kullanarak renkli bir kurgu meydana getiriyor. Yapımcısına göre hizmet, internette dolaşmaya eğlenceli bir alternatif sunuyor ve istediğiniz bir konuda poster veya duvar kağıdı oluşturmanızı sağlıyor.

Montage-a-Google

3. Guess-the-Google

Montage-a-Google’ın yapımcısının diğer bir projesi olan Guess-the-Google, size eğlenceli ve belki de bağımlılık yapabilecek bir oyun sunuyor. Araç size bir takım resimler gösteriyor ve hangi arama teriminin bu sonuçları getirdiğini tahmin etmenizi istiyor.

Guess-the-Google

Google House ve Google Swirl

4. Google House

Google House, Google görsellerini kullanarak bir ev meydana getirmenizi sağlayan ilginç bir konsept. Web sitesini kullanarak tahmin edilmesi güç, dinamik resim kolajları oluşturabiliyorsunuz.

Google House

5. Google Swirl

Google’ın ‘Girdap’ anlamına gelen arama canlandırma hizmeti Swirl’den bahsetmeden geçmek olmazdı. Google Image Swirl, tanıttığımız diğer araçlara göre aramayla daha çok ilgili ancak görsel ve anlamsal benzerliklere göre oluşturduğu görsel arama sonuçları etkileyici.

Google Swirl

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir